Oleje zimnego tłoczenia z Lipówki
Olej z Lipówki
1 litr - 10zł
0,5 litra - 5,50zł

Olej rzepakowy

Nasz olej produkowany jest z odmian podwójnie uszlachetnionych - bezerukowych metodami naturalnego tłoczenia z pominięciem procesu rafinacji chemicznej.

etykieta olej rzepakowy

Właściwości kulinarne:

Olej rzepakowy zimnotłoczony z Lipówki zapewnia wysoką jakość potraw uważonych z jego udziałem. Jest bogaty w witaminę E oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3. Doskonały dodatek do sałatek, majonezów i dresingów. Niezrównany w pieczeniu i smażeniu.

Dla zachowania optymalnych wartości zdrowotnych oraz kulinarnych olej należy przechowywać w chłodnym i zaciemnionym miejscu.

Doskonale przeciwdziała chorobom układu krążenia, przede wszystkim miażdżycy, zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby mięśnia sercowego. Jak większość olejow tłoczonych "na zimno" olej rzepakowy skutecznie obniża poziom cholesterolu w organizmie nasilając wydalanie złego cholesterolu (LDL). Reguluje przemianę materii. Badania wykazały, że łagodzi objawy choroby zapalnej stawów. Zawiera bardzo dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie kwas oleinowy i kwas linolowy. Posiada miodowe zabarwienie i orzechowy zapach.

Olej rzepakowy
linia
przygotowane przez augustyn